ul. Grunwaldzka 33, 91-337 Łódź
+48 601 063 918 biuro@stoisko.com

Obsługujemy również miasta: Warszawa, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice,
Wrocław, Sosnowiec, Gdańsk, Bydgoszcz i inne w Polsce i za granicą

6 sposobów na profesjonalne indywidualne stoisko targowe

Indywidualne stoiska targowe to nie tylko zabudowa pozwalająca na wyeksponowanie swoich produktów lub usług. To również wizytówka firmy. Dlatego bardzo ważnym czynnikiem jest to, aby w oczach swoich potencjalnych klientów móc wypaść jak najlepiej. W poniższym tekście przedstawiamy więc kilka sprawdzonych sposobów na uzyskanie pożądanego efektu, a co za tym idzie podniesienie poziomu sprzedaży i świadomości marki. Odpowiedzmy sobie na pytania typu „do jakich stoisk targowych podchodzimy najczęściej?” i „czego po nich oczekujemy?”, a uzyskamy obraz, do jakiego sami powinniśmy dążyć w naszych ekspozycjach handlowych.

duże stoisko targowe

Po przeczytaniu tego tekstu będziesz wiedział, jak:

  • przygotować profesjonalne stoisko handlowe,
  • jakie znaczenie ma design,
  • o jakie elementy stoiska warto zadbać,
  • co najbardziej przyciągnie potencjalnych klientów.

1. Ciekawy designerski wygląd stoiska targowego

Najbardziej kusi nas to, co wygląda modnie i współcześnie. A najbardziej popularnym i uznanym przez miliony klientów na całym świecie stylem jest minimalizm. Warto więc zadbać, aby projekt stoiska targowego stworzony i zrealizowany był przez agencję reklamową znającą się na zagadnieniach z zakresu designu oraz marketingu ( SPS stoisko.com ). Pomocne mogą być również badania socjologiczne, psychologii społeczeństwa, które podpowiedzą nam, co jest najbardziej lubiane i opłacalne w budowaniu nastroju i wyglądu naszej zabudowy handlowej.

2. Dogodna lokalizacja zabudowy targowej

Choć istnieją wyjątki od reguły, to na ogół większość ludzi – Twoich potencjalnych klientów – wybiera te stoiska targowe, które znajdują się w centrum oraz najbliżej początku. Na specjalistycznych targach warto więc odpowiednio wcześniej zabukować sobie miejsce, które da Ci najlepsze możliwości perswazji – z jednej strony dobrze jest być pierwszym, jednak doświadczenie marketingowe pokazuje, że bardziej jesteśmy skłonni zawierzyć produktom, które zobaczymy jako trzecie czy nawet czwarte w danej kategorii. Tak już działa nasza psychika – sądzimy, że dalej na pewno będzie coś ciekawszego. Istotne jest tutaj tylko to, jak daleko znajdziemy się. Na ogół do ostatniego stoiska dociera mniej osób, ponieważ Ci, którzy chcieli coś kupić, już to zrobili. Drugim problemem jest zmęczenie Twoich klientów. Dbaj więc o dogodną lokalizację Twojego stoiska targowego.

nowoczesne-stoiska-targowe

3. Barwy przyciągające do stoiska handlowego

Pora przyjrzeć się naszemu projektowi stoiska targowego z pewnej odległości i zastanowić się, co tak naprawdę na pierwszy rzut oka powoduje zainteresowanie nim u przechodniów? Stoisko takie musi być mieć określone barwy, być widoczne, ale niekoniecznie bardzo agresywne. Dlatego odpadają pstrokate połączenia (mogą być odbierane jako brak profesjonalizmu i niestosowne podejście do klienta) – chyba że nasz produkt faktycznie skierowany jest do osób podchodzących do życia „na luzie” i taka jest jego idea. Z tym jednak też należy uważać, ponieważ nie na każdych targach będzie to odebrane w pozytywny sposób. Barwy, które przyciągają do stoiska handlowego to przede wszystkim barwy przyjemne, pastelowe lub w dobry sposób ze sobą kontrastujące. Nie powinno być ich zbyt wiele – dwa, góra trzy kolory będące motywem przewodnim. Większa ilość może odstraszyć, przytłoczyć osoby zainteresowane. Zobacz jakie barwy projektujemy na www.exposhow.pl.

4. Elementy, które pomogą Ci zdobyć klientów

Klienci zdecydowanie chętniej podejdą do Ciebie, jeśli ustawisz miejsca do siedzenia. W przypadku, gdy przy stoisku może znajdować się tylko jedna osoba – np. przedstawienie oferty polega na krótkiej rozmowie z klientem, warto zadbać o stworzenie małej, wygodnej poczekalni. Jeśli miejsce i koszty na to pozwalają, to warto stworzyć mały kącik barowy, chociażby serwis z kawą i herbatą. Niewykluczone, że do naszego stoiska targowego trafią również osoby, które zapoznały się już z całą konkurencją i chętnie skorzystają z miejsca do siedzenia oraz ciepłego napoju. Podczas targów ważny jest szybki czas obsługi interesantów i klientów, dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie miejsca przewidzianego dla głównej osoby obsługującej i prezentującej towar oraz dla osoby zajmującej się podawaniem napojów. Bardzo to usprawni pracę stoiska, profesjonalizm zaś wzbudzi zaufanie klientów.

5. Udogodnienia techniczne

Wcale nie jest powiedziane, że klient, który jest zainteresowany naszym produktem, z pewnością go kupi. Przyciągnięcie go do naszej zabudowy targowej to dopiero połowa sukcesu. Na drugie 50% składa się miła obsługa, o której mowa będzie poniżej oraz kilka innych czynników. Oto niektóre z nich:

  • Dobre oświetlenie – takie, aby produkt można było dokładnie obejrzeć i się z nim zapoznać.
  • Możliwość zapoznania się z ofertą – warto mieć ze sobą spory zapas ulotek i folderów reklamowych.
  • Możliwość płatności kartą – nie każdy klient musi dysponować gotówką, a konieczność odejścia od stoiska handlowego i wypłacenia pieniędzy może skutecznie zniechęcić.
  • Bezpieczeństwo przeciwpożarowe – klient musi wiedzieć, że ktoś pomyślał o jego bezpieczeństwie.

stoisko targowe

6. Miła obsługa stoiska targowego

Na stoisku handlowym wymagana jest oczywiście odpowiedzialna i kompetentna osoba, która będzie znała odpowiedzi na wszystkie pytania klientów. Musi potrafić przedstawić firmę od jak najlepszej strony, znać wszystkie promocje i oferty. Oprócz kompetencji liczy się również umiejętność przyciągnięcia uwagi, czyli charyzma. Charyzmatyczna osoba to niekoniecznie taka, która głośno krzyczy i namawia do zakupienia swojego produktu. To ktoś, kto swoją osobowością i zachowaniem przyciąga innych. Odwiedź nas na facebooku!