ul. Grunwaldzka 33, 91-337 Łódź
+48 601 063 918 biuro@stoisko.com

Obsługujemy również miasta: Warszawa, Poznań, Kielce, Kraków, Katowice,
Wrocław, Sosnowiec, Gdańsk, Bydgoszcz i inne w Polsce i za granicą

Nowoczesne stoiska targowe

nowoczesne-stoiska-targoweNowoczesne stoiska targowe

Stoiska targowe się zmieniają. W przeszłości wystawcy używali ciężkich materiałów na swoim stoisku. Ten typ systemów wystawienniczych był kłopotliwy w budowie i transporcie. Obecnie każdy mądry projektant stoisk targowych koncentruje się na wykorzystaniu lekkich materiałów, w szczególności tkaniny, dzięki czemu stoisko jest lekkie i mniej kosztowne.

Aktualne trendy stosowane przez agencje eventowe w projektowaniu stoisk targowych na całym świecie notują zwiększone stosowanie różnych materiałów, takich jak tkaniny. Można też zauważyć ogromny nacisk na oświetlenie, budowę organicznych kształtów czy przyciąganie uwagi do stoiska za pomocą wyrazistych kolorów.

Nowoczesne kształty i materiały

nowoczesne-projekty-stoisk-targowychJeśli jednak chodzi o same materiały, tkanina jest tym najbardziej wpisującym się w aktualne trendy. Ten materiał jest lekki, poza tym może być dowolnie formowany. Dzięki temu można bez problemu stworzyć miłe dla oka kształty. Tkanina więc bez wątpienia jest materiałem wybieranym przez nowoczesnych wystawców. Może ona być stosowana jako akcent stoiska, ale co ciekawe można z pomocą tego materiału zrealizować budowę całego systemu. Najnowszy trend to wykorzystanie prześwitującej tkaniny, która pozwala w zjawiskowy sposób podkreślić zawieszone na niej pełne grafiki ścienne. Poza tym ten materiał tworzy otwarty klimat, przestronne poczucie przestrzeni, dzięki czemu uczestnicy nie czują się jak gdyby byli zamknięci w klatce. To dobrze świadczy o samej firmie.

Drewno jest drugim najczęściej stosowanym materiałem, następnie preferowanym wykończeniem w ramach niektórych branż jest metal.